Комплекс церкви Св.Параскеви

Белз, Львівська область, 80062
історичний рік1762

Опис


Єдиною дерев’яною сакральною пам’яткою Белза є церква Св. Параскеви, яка розташована на міському цвинтарі на колишньому Люблінському передмісті. Перші згадки про церкву походять з кінця ХV ст.

Згідно актів візитації нова церква постала між 1762-1766 роками. Замовником зведення існуючої будівлі храму виступив о.Данило Зборовський, який був парохом церкви Св.Параскеви з 1756 по 1770 рік. Зведена вона з соснових брусів на дубових підвалинах. Первісна церква була тридільною одноверхою. Вкінці ХVІІІ ст. церква перетворена на ритуальну каплицю.

У 1977 р. занедбана напівзруйнована будівля зазнає грунтовної реставрації під керівництвом Івана Могитича, було розібрано бабинець і церква перетворилася з тридільної на дводільну капличну споруду.

До початку 90-их років в приміщенні церкви Св.Параскеви був краєзнавчий музей, після реставрації греко – католицька громада м.Белза проводить в церкві богослужіння.

З цієї найдавнішої церкви походять ікони апостольського ряду, датовані XVI ст., які віднайшов Володимир Вуйцик під ґонтами даху святині. Відреставровані ікони стали окрасою збірки ікон Львівської галереї мистецтв і експонуються в Золочівському замку.


Фото


Контакти

Адреса: Белз, Львівська область, 80062
Телефон:
Електронна скринька: