Захоплююча історія об'явлення Найсвятішої Діви Марії в Стаївці

Опис


"Що може бути цікавішим, ніж історії, передані з вуст в уста протягом поколінь? Старенькі люди завжди були і залишаються живими носіями історії, зберігачами таємниць і легенд, які неможливо знайти у підручниках. Саме тому я вирішила зануритися у світ розповідей, що передаються у Белзькій громаді, і дослідити, які ж неймовірні події та явища залишили свій слід на цій благословенній землі.

Відвідуючи маленькі села, зустрічаючись з місцевими жителями, я зібрала безліч дивовижних історій, які розкривають унікальний релігійний і культурний потенціал цього регіону. Особливо мене вразили розповіді про об’явлення Найсвятішої Діви Марії в Стаївці, які і сьогодні надихають і пробуджують віру в чудеса.

Друзі, запрошую вас разом зі мною вирушити в захоплюючу подорож по одному з найчарівніших куточків сучасної України — Белзькій громаді. У цьому блозі я розповім вам про місця, де історія переплітається з вірою, а чудеса стають реальністю. Особливо хочеться поділитися дивовижною історією об'явлення Найсвятішої Діви Марії в Стаївці, що підтверджує благословенність цієї землі.

Белзька земля має унікальний релігійний туристичний потенціал, який варто відкрити кожному. Від древніх церков до сучасних паломницьких маршрутів — тут є що побачити і відчути. Дізнайтесь, чому Белзька громада стає все популярнішою серед тих, хто шукає духовного збагачення та незабутніх вражень.

Приєднуйтесь до моєї подорожі, відкрийте для себе скарби Белзької землі та переконайтеся, що ця благословенна територія має неабиякий релігійний туристичний потенціал.

Стаївка - це місце, де минуле зустрічається з майбутнім, даруючи кожному гостю частинку своєї святості і краси." - З найкращими побажаннями у ваших дослідженнях, Світлана Притулко

 

Стаївка, пов. Рава Руська

ОБ'ЯВЛЕННЯ НАЙСВЯТІШОЇ ДІВИ МАРІЇ

В селі Стаї (тепер Стаївка, Белзщина), Рава Руського повіту, діти, що пасли гусей, 13 червня 1924 року побачили Найсвятішу Діву Марію, що піднялася над вільхою в ліску, що належав пані Гелені Біалоскурскєй (що біля села). Видіння дітям повторювалося щодня до 16 червня 1924 року. За цим явищем стежили кілька старших людей і дітей на місці об’явлення, вказаному дітьми. З присутніх, тільки 14-річна дівчина побачила Найсвятішу Діву Марію у постаті Непорочного Зачаття. Найсвятіша Діва Марія сказала цій дівчині молитися за відвернення кари, а також попередила, що в найближчу п’ятницю повернеться. Звістка про об’явлення Богородиці блискавично розлетілася околицями. На місце об’явлення прийшло тисячі паломників. Найсвятіша Діва Марія, в зазначений день, з’являється місцевому селянинові Юзефові Доровскєму, який присягався що бачив Богородицю.

Незабаром після цього, 25 червня 1924 року, Найсвятіша Діва Марія в постаті Непорочного Зачаття з’явилася селянинові з села Корчів, Максимові Лещукові. Який запевняв що бачив Богородицю у великому сяйві. До сьогодні паломники відвідують місце об’явлення Богородиці і  багатьом із них Богородиця з’являється у постаті Непорочного Зачаття.

Одна жінка з Потелича, котра два роки шукала лікарів, щоб вилікувати свою хворобу, була оздоровлена на місце об’явлення Богородиці. Також у цей день вилікувався її син, в цьому обоє присягають. З цього ж села оздоровився селянин, що страждав на ревматизм, також присягає про своє зцілення.
Селянин з Остробіжа, Міхал Стародул, теж присягає що бачив Найсвятішу Діву Марію, яку важко словами описати. Про те що бачила Богородицю, також присягається жінка з Остробіжа, Анна Ярош, а 12-ти річна дівчинка з цього ж села запевняє що бачила Найсвятішу Діву Марію з маленьким Ісусиком на лівій руці, які були огорнуті великим сяйвом.

В день Різдва Пресвятої Богородиці, селянин Юзеф Даровскі запевняє що бачив Найсвятішу Діву Марію у постаті Непорочного Зачаття, котру оточувала незліченна кількість Ангельських хорів. Також, у вересні 1924 року, під час Молитви на вервиці, Богородиця з’явилася і Благословила усіх присутніх.

Дуже багато об’явлень відбувається і по сьогоднішній день, що нижче засвідчено особистими підписами. (Францішек Войтовіч, Карол Легежиньскі, Лудвіг Легежиньскі, Міколай Сенерта, Юзеф Легежиньскі)

 

Стаї (тепер Стаївка) 10 вересня 1924рік                                                                                  Ксьонз (отець) Кавецкі



джерело - LUD KATOLICKI - nr.2 від 11 січня 1925р. Kraków


Фото