«Сей Осьмогласник належить церкві Махновській при храмі Рождества Присвятой Діви Марії»

рік

Опис


Окто́їх (грец. Ὀκτώηχος «восьмигласник», «голос») — богослужбова книга Православної Церкви, яка містить в собі чинопослідування вечірні, повечір'я, утрені та літургії для шести буденних днів тижня, а для недільних днів, крім того — малої вечірні і полуношниці. Всі ці піснеспіви за способом співу поділяються на вісім гласів (звідси назва книги) або наспівів, з яких кожен вживається в продовження однієї седмиці. Названий за належністю мелодійної системі осьмогласся.
На цій книзі написано: «Сей Осьмогласник належить церкві Махновській при храмі Рождества Присвятой Діви Марії», ілюстрований от града Гугнова року Б. 1672. Село Махнівок знаходиться кілька кілометрів на захід від Стаївки на Польському боці.
Книга має 562 сторінки, розміром 28 на 17 см. Оправа шкіряна, все в доброму стані. Рукопис староцерковний. Книга містить 20 міні ілюстрацій виконані водяними фарбами. Ноти писані тушею.
Написана рукою ігумена ієромонаха Іоана Омельковича в Угнівському монастирі (знаходився у цей період на схід від церкви). Згодом цей монах був священником у Домашівській церкві (на книзі є така помітка). У 18 ст. книга стає власністю Махнівської церкви. Після Другої світової війни церкву розібрали, а книга перейшла до Перемишльської єпархії.


Юрій Крамар
https://www.facebook.com/jurij.kramar


Фото


Контакти

Адреса:
Телефон:
Електронна скринька: