Цікаві парафіяни Угнівського костелу.

рік

Опис


Ян Кіляновський служив офіцером у Варшавській кавалерії, що належала російському цареві. Він вирішив перейти в Галичину і поступити на службу до цісаря. Поживши кілька місяців у Львові його так і не запросили до австрійського війська. Зате його запросив до себе до Корчмина його брат Титус Кіляновський.
Це був 1862 рік. Брати вирішили займатися військовою підготовкою. До навчань були запрошені всі пани довколишніх сіл. Пройшли вогневу підготовку і їхні слуги, всі навчилися стріляти з гвинтівки.
У Корчмині утворилася весела молодіжна компанія. У дідича Політила були дві незаміжні дочки. І тому на фільварку часто проходили веселі вечірки.
Після відвідин Угнівського костелу до цієї компанії приєдналися офіцери-гусари, що були на постою в казармах на Заставному. Керував угнівськими гусарами у цей час полковник граф Кароль фон Грінне (Grunne 1808 – 1884), який згодом став генералом і ад’ютантом цісаря Франца Йосипа.
У це світське товариство приєднався і знаменитий художник Артур Гроттгер, що тимчасово проживав у Динисках, а недільну мшу відвідував в Угнові.
Наступного року Ян Кіляновський став учасником Січневого повстання (1863-1864 рр).
Можливо, саме Софія Політило і Ян Кіляновський стали героями картини А. Гроттгера "Проводи повстанця".
 
Юрій Крамар
https://www.facebook.com/jurij.kramar


Фото


Контакти

Адреса:
Телефон:
Електронна скринька: