Домашів відомий ставами із п'явками

рік

Опис


 
   До появи сучасних технологій вирощування п’явок існували цілі ферми, які являти собою звичайні ставки або копанки просто неба. Перші такі господарства по вирощуванню п’явок були засновані в 1825 році. А у таких господарствах утримувалося до 600 тисяч п’явок.
   Про одну з таких ферм, у Домашеві, дізнаємося із географічних словників.
 
   "... У водах Солокії, біля міста Белз, живуть такі риби як: карась, головень, коротковусий пескарь, лин, минь, окунь, піскар та вугор.
Раніше був сом; однак він зник 24 роки тому. Річка з прилеглими болотами й озерами колись була відома в Європі великою кількістю п’явок. Власник данської «фірми» Van der Mosten et Co (Ван дер Мостен та Ко/компанія) мав ферми п’явок на землях Домашева, які складалися з двох великих басейнів (стави/копанки), щільно виложеними дубовими колодами на дні та з боків. Канали для стоку води були оснащені дрібними дерев’яними сітками. Ці басейни були наповнені п’явками, яких безпосередньо ловив наглядач ферми, а також купляв, за безцінь, у місцевих мешканців. Після чого, п’явки, великими партіями сплавляли до Кристинополя та до Бугу, а звідти до Ґданська (В той час дуже розвинена річкова доставка). Сьогодні, після вилучення п’явок з медицини, торгівля п’явками повністю припинилася, і від домашівської ферми з вирощування п’явок, залишилися лише дві болотисті долини."
 
текст:
Słownik geograficzny Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich, Том 11 Warszawa : nakł. Filipa Sulimierskiego i Władysława Walewskiego, 1880-1914
- st.60 (Solokija)


Фото


Контакти

Адреса:
Телефон:
Електронна скринька:
Приєднані файли
content2.jpg