Святий Валентин - покровитель закоханих та військових вислухає молитви кожного хто прийде до нього у Белз

рік

Опис


    Із Опису Белзького замку в другій половині XVII ст. дізнаємося про те що, щоб потрапити до замку з боку міста, необхідно було перетнути кілька мостів, які жителі міста мали ремонтувати самостійно, згідно черги. Дізнаємося і про приміщення у замку, кількість кімнат, комор і в яких саме приміщеннях були піч, вікна та підлога. Як виглядала кімната самого старости та як можна було з неї потрапити до каплиці в якій знаходився образ або вівтар Благовіщення Пресвятої Діви Марії. Під каплицею знаходилася зброярня, де ховали порох, кулі та іншу зброю.
    Читаємо про різноманітні садиби, в одній з яких відбувалися судові засідання, а також про стайню на як мінімум на 30 пар коней, млин із двома великими колесами, орендований євреями виноградник та про бронзові гармати з гербом міста Белз і літерою В (Б).
     Також отримуємо інформацію про вежу з двома стінами зі сходу (зі сторони Львова) колись могутню, але від старості запустілу. А також про костел св. Валентина, поруч з яким була мурована капличка.
 
     Зараз у переддень всіх закоханих, нагадуємо, що у Белзі і сьогодні можна помолитися до святого Валентина, адже на території замочку знаходиться відкритий вівтар святого ( відритий вівтар Св.Валентина, 1935 р. Ох.№2954/3-Лв. На плиті біля входу до каплиці є зображення Матері Божої та святого Валентина, в яку, за переказами старожилів, вмонтовані частинки його мощей. Про те, одна з найбільш поширених легенд, що датується 269 роком, голосить, що святий Валентин є покровителем не тільки всіх закоханих, а й військових.
     «У той час Римською імперією правив імператор Клавдій II. Воююча римська армія відчувала гостру нестачу солдатів для військових походів, і воєначальник був переконаний, що головний ворог його «наполеонівських» планів – шлюби, бо одружений легіонер про славу імперії думає набагато менше, ніж про власну сім’ю. І, щоб зберегти у своїх солдатів військовий дух, імператор видав указ, який забороняв легіонерам одружуватись. Однак закохуватися солдати від цього менше не стали. На їх щастя, знайшовся чоловік, котрий, не лякаючись імператорського гніву, став таємно вінчати легіонерів з їх коханими. Ним був священник на ім’я Валентин з римського міста Терні.»
     Цікаво що, Валентин був справжнім романтиком, позаяк його улюбленими справами було мирити посварених, допомагати писати любовні листи і дарувати на прохання легіонерів квіти їх коханим.
 
Напису на плиті вівтаря:
ŻOŁNIERZU, KAPLANIE I MĘCZENNIKU
PATRONIE ZAMKOWEGO KOŚCIOŁA GARNIZONOWEGO
DAROWANEGO PRZEZ KRÓLA WŁADYSŁAWA lV
W ROKU 1640 NA RZECZ PARAFII BEŁZKIEJ
RATUJ NAS W POTRZEBACH CIAŁA S DUSZY

інформація - https://www.historiaregionu.org/bez
фото - травень 2022р.


Фото


Контакти

Адреса:
Телефон:
Електронна скринька: