Опис
Саме так зветься ікона Богородиці з Ісусиком на руках, яка є копією образу Матері Божої Ченстоховської i до 1951 року знаходилася у церкві святого Миколая на замочку у місті Белз.
Ікону написано на полотні, яке прикріплене до дошки розміром 96х76 см. Над головами Богородиці та Ісусом розміщені декоративні корони з бісеру та перлів. Картину вкриває оксамитова сукня, вишита золотими нитками та прикрашена перлами, виготовлена сестрами феліціанками в Кракові в 1973 році.
Переказ свідчить, що віруючі Белза та околиць здавна зверталися за допомогою та заступництво, у молитвах, до Матері Божої у її благодатному образі. Про благодаті та чуда свідчать золоті пам'ятки (воти), розміщені довкола ікони. Колись була КНИГА ДИВ, куди віряни записувати подяки, але на жаль, вона не дійшла до нашого часу.
Про ласки, отримані в Белзі, можна дізнатися з усних переказів та особистих записок вірних і священників, які працюють на парафії у Тарношині, адже, на сьогодні, саме там знаходиться ікона Белзької Матері Божої із замочку.
Відомо, що саме 12 вересня 1951 року ікона покинула Белз (цьому дню передував обмін земель між Польщею та СРСР). Белзьку ікону тимчасово помістили в Лукавець. Звідти 9 грудня 1951 р. її перевели до прокатедри в Любачові. Єпископ Мар’ян Рехович (Marian Rechowicz), пам’ятаючи про зв’язки між Тарношином і Белзом, у 1974 р. передав ікону парафіяльній церкві в Тарношині (Tarnoszyn). З моменту, коли ікона прибула до Тарношина, пошана Богородиці відродилася і набула колишньої слави. Багато зробив у цьому напрямку єпископ-помічник Маріуш Лещинський (Mariusz Leszczyński) – колишній парох парафії Тарношин.
Варто знати, що:
- Щосуботи перед чудотворною іконою Белзької Матері Божої із замочку, відзначається дев'ятниця до Белзької Богородиці.
- У книзі ласк і чудес знову з'являються записи та подяки за всі блага, отримані через заступництво Марії.
- Парафіяльний відпуст (празник): св. Станіслава (8 травня), Матері Божої Бельзької (найближча неділя після 26 серпня).
До слова! Ще одна белзька ікона знаходиться в Устриках Дольних (Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych)