Новини

«Угнів. Подорож крізь століття».

10 ЧЕР 2024


В Угнові відбувся релігійно-мистецький захід «Угнів. Подорож крізь століття».
 
   Угнів вкотре зустрічає поціновувачів історії та локальної культури. 8 червня в Угнові пройшла щорічна польсько-українська проща та молебень в костелі Внебовзяття Пресвятої Діви Марії. Цьогорічна проща з Динісок (Dyniskа) до Угнова (Uhnów) з нагоди відпусту Св.Антонія проходить вже у вісімнадцяте з моменту започаткування.
   Жителі громади, на чолі з головою громади, Оксаною Березою, зустріли польську делегацію на українсько-польському кордоні й разом з паломниками пройшли шлях від Заставного до Угнова. Відбулася спільна літургія у колишньому костелі Внебовзяття Пресвятої Діви Марії та вшанування пам’яті Святого Антонія.
  На завершення літургії, прозвучали релігійні твори у виконанні камерного хору «Кристинопіль».
Також на місцевому цвинтарі була відслужена панахида.
 
   В продовження програми заходу відбулась мистецько-культурна програма «МОДнА ХУСТКА» та концерт за участі художніх колективів Белзщини та запрошених гостей свята.
З вітальним словом до присутніх звернулась голова Белзької громади Оксана Береза, яка зазначила:
«Сьогоднішня проща нагадує нам про важливість духовних цінностей, про те, що ми сильніші разом і що наше спільне майбутнє залежить від нашої здатності підтримувати та збагачувати один одного. Нині ми маємо нагоду зануритися у багату історію Угнова - місця, де переплітались долі народів, місце легенд та надзвичайної культурної спадщини».
Поважними гостями сьогоднішнього заходу стали: посол на сейм Республіки Польща Павел Кукіз (Pawel Kukiz), представники влади Томашівського повіту: Ярослав Коржень (Jarosław Korzeń)– заступник старости, Вєслав Целіца (Wiesław Cielica) – член повітової ради, Александра Волошин-Банас (Aleksandra Wołoszyn-Banaś) – віце-голова повітової ради; представники гміни Ульхувек вуйт Маріюш Скорнєвскі (Mariusz Skorniewski), голова ради гміни Славомір Літковєц, колишній вуйт гміни Белжець Анджей Адамек (Andrzej Adamek), керівник Товариства RCM Ulhówek Рената Сопка (Renata Sopka), заступник голови Червоноградської районної військової адміністрації Володимир Катерина.
Своїми виступами мистецьку програму прикрасили:
• Співачка Катя Бойко та музикант Максим Бойко
• Ансамбль «Галицькі візерунки» с.Комарів
• Червоноградський хореографічний колектив «Молодички»
• Народний ансамбль пісні та музики «Княжий»
• Народний сімейний гурт «Брезовських»
• Виконавиця Любов Ганиш
• Аматорські колективи народних домів та бібліотек м.Угнів, сіл: Муроване, Себечів, Домашів, Карів, Жужеляни.
• Викладачі та учні Угнівського аграрно-будівельного ліцею
• Учні Белзького ОЗЗСО І-ІІІст.
Окрім цього, присутні змогли поринути у вир угнівської історії, легенд та традицій краю, відвідати різноманітні майстер-класи та виставки робіт місцевих майстринь з вишиття та бісероплетіння, відвідати тематичні локації та, звісно, навчитись пов’язувати традиційну Угнівську хустку «На Чуб».
Щиро дякуємо спонсорам дійства: ТзОВ «Лопатин-Агро-Плюс» (Тарасу Палюху), ФГ «Воля» (Михайлу Косівському), ФГ «Жужіль» (Мирону Вітику), ФГ «Ігрона Агро» (Заблоцькому Ігореві), ПП «Гові» (Мирославу Процю), ФГ «НВЛ» (Пузичу Івану), ФГ «Перемислів Агро» (Войтовичу Богдану), Бар «Мисливець (Сайчуку Володимиру), Хомяку Ігорю Володимировичу, ТЗОВ "КОМПАНІЯ РЕГІОН-ЗАХІД" (Курачу Василю Григоровичу)
А також: колективу Угнівської школи І-ІІІст. ім.Братів Онишкевичів, колективу ЗДО с.Карів, старості м.Угнів Олександрі Саган, небайдужим мешканцям м.Угнів та навколишніх сіл, відділу освіти, культури, молоді та спорту Белзької міської ради в особі начальника Марії Гременти, праціникам виконавчого комітету Белзької міської ради та усім дотичним до підготовки та організації заходу.