Новини

  • Головна
  • Новини
  • В Стаївці пройшли заходи з нагоди європейських Днів Добросусідства.

В Стаївці пройшли заходи з нагоди європейських Днів Добросусідства.

29 СЕР 2022

28.08.2022 року в селі Стаївка, що граничить з польським селищем Корчмин, відбулось святкування Днів Добросусідства.


Парафіяни та гості свята помолились за припинення війни та мир в Україні, отець Михайло Левицький, помічник настоятеля парафії пресвятої Богородиці Владичиці України УГКЦ м.Червонограда очолив Божественну літургію, після чого разом з отцем-деканом Олексієм Яворським, отцями Романом Гонтарюком і Стефаном Батрухом здійснили чин освячення води та відслужили панахиду за загиблими за волю України.
З вітальними словами до присутніх звернулась голова Белзької громади Оксана Береза, та почесні гості заходу: вуйт ґміни Белжець пан Анджей Адамек, депутат Львівської обласної ради Олег Фенчин, Начальник управління об’єктів культурної спадщини Львівської ОВА Василь Петрик, голова комісії з розвитку туризму, депутат Львівської облради Іван Щурко, заступник голови Червоноградської РВА Володимир Катерина та керівник товариства «Робимо що можемо Ульхувек» Рената Собка.
Жителі Корчівського старостинського округу за доброю українською традицією, на знак добросусідських відносин, піднесли представнику Республіки Польща пану Анджею Адамеку коровай.
Окрім цього було покладено квіти до могили мешканців лісничівки між селами Корчмин та Махнувек, які загинули в березні 1944 року, неподалік села Стаївка на території України.
Гучною патріотичною піснею незламний український дух підтримали колективи:
• Народний ансамбль пісні і музики «Княжий»
• Фольклорний ансамбль «Белзькі візерунки»
• Виконавець Володимир Сич
Парафіяни, учасники та гості заходу мали змогу відвідати виставку етнічної української вишивки, картинну виставку митця Степана Івасейка та різноманітні фотозони, розташовані довкола відпустового місця.
Також, Державним історико-культурним заповідником у м.Белзі, було організовано ярмарок, під час якого учасники молитовного заходу могли долучитися до збору коштів на потреби збройних сил України.
Дякуємо всім, хто долучився до організації та проведення свята!