Новини

Європейські Дні Добросусідства у селі Ліски

30 СЕР 2023


«З роду в рід кладе життя мости,
Без коріння саду не цвісти,
Без стремління човен не пливе,
Без коріння сохне все живе.»
 
29.08.2023 року в Республіці Польща с.Ліски Люблінського воєводства отець Степан Батрух та отець Роман Гонтарик відслужили Святу Літургію за мир в Україна та співдружність між українським і польським народами.
 
В продовження Європейських Днів Добросусідств, що пройшли 28.08.2023 р. у с.Стаївка, делегація з Белзщини приєдналась до богослужіння в с.Ліски, та панахиди на могилах замордованих українців в с.Ліски, могилі воїнів УПА в урочищі Білосток, а також могилі пароха села Ліски о.Мирослава Ріпецького та його дружини Євгенії, українців, які присвятили своє життя духовному-просвітницькій роботі та національному вихованню.
 
Головними тезами цього дня стали прийняття себе та своєї ідентичності, пам'ять про свою історію та походження, повага і співпраця між українцями та поляками.
 
Цього дня українці з різних куточків Польщі з’їхались до місць, з яких походять їхні батьки та діди та відроджують загублені родинні зв’язки.
В давнину було за обов’язок знати поіменно свій родовід від п’ятого чи навіть сьомого коліна. Пам’ять про своїх предків була природньою потребою. Триматися свого роду, оберігати сімейні реліквії, традиції, передавати їх у спадок наступним поколінням – було обов’язком. Тих, хто цурався чи нехтував історичною пам’яттю, зневажливо називали «людьми без роду-племені».
 
Тож не нехтуємо можливістю вшановувати пам’ять наших предків, що полягли колись за українську національну ідею, пам’ятаймо і тих, хто сьогодні продовжує їхню боротьбу.