Марія Гарасовська-Дачишин

Опис


   Марія Гарасовська-Дачишин – барви українського серця за океаном. Мало кому відоме ім’я художниці, а виявляється, її дитинство пройшло на мальовничих пагорбах Себечівської землі. Казкові краєвиди, надзвичайно проникливі портрети та «Українські Мадонни».

   Дівчинка виросла у родині священників кількох поколінь, а у віці 10 років, із Старого Самбора переїхала у Себечів, де батько отримав парафію.
   Отець Станіслав Гарасовський був високоосвіченою людиною, знав п'ять iноземних мов, багато уваги приділяв вихованню нацiонально свiдомої себечiвської молоді. З його приходом у селі активізувалося культурне і духовне життя. Отець Станіслав навчав дітей грамоти не лише у Себечеві, але й прилеглих селах.
   З допомогою «Просвіти» і активноï себечiвської молоді отець Станіслав органiзував у селі аматорський театральний гурток, який за працював регулярно і згодом мав досить широкий репертуар: <<Наталка Полтавка>>, <<Назар Стодоля>, <<Мартин Боруля», «Мати-наймичка», «Ой не ходи, Грицю... та iн. Музичний супровiд до п'ес здiйснювала на фортепіано дружина о. Гарасовського пані Наталія Гарасовська.
   Марiя, ставши студенткою Жіночої учительської семінарії у Львові, створювала для театру сценiчнi декорацiï та охоче грала у ньому жiночi ролi, а усі діти священика були серед активістів села (Марія, Галина, Андрій Остап.
   Марія належала до куреня «Надбужанських пластунів».
   Свій перший етюдник Марія отримала від видатного маляра Юрія Магалевського, саме він брав участь у розписі Катедральний собор святих апостолів Петра і Павла в Сокалі.

 
   Про те як складалося життя Марії, можна дізнатися із книги Марія Гарасовська-Дачишин. Україна і світ у творчості мисткині, яку підготувала Галина Стельмащук
 
   Посилання на книгу https://manusbook.com/9051_Stelmashchyk_MGarasovska/
Фото - Картини намальовані пензлем Марії


Фото