Замочок - територія паломництва

Опис


Чи знаєте, що...
... територією сучасного “замочку” завдячуємо белзькому пароху і декану Якубу Дмитровському (Jakub Dymitrowski)
 
Що відомо?
Після смерті белзького пароха - Більчевського в 1923 р. Якуб Дмитровський очолив парафію в Белзі, а через два роки і деканат, який до цього брав участь у діяльності багатьох католицьких асоціацій, зокрема: був церковним помічником Товариства католицьких польських жінок і Товариства польської молоді.
Якуб Дмитровський відіграв вирішальну роль у купівлі з приватних рук земель навколо костелу Пресвятої Діви Марії в Белзі (kościoł na Zameczku), де пізніше збудував каплицю св. Валентина та відкритий вівтар для паломників.
У 1932 році він (Jakub Dymitrowski) очолив паломництво з Белза до Ченстохови. На його ж замовлення, відомий львівський художник Станіслав Батовський (Stanisław Batowski-Kaczor), виготовив горжет до 550-ліття перенесення образу Матері Божої Белзької на Ясну Гору.
 
Про горжет:
Горжет створили на честь 550-річчя перевезення Чудотворного Образу Божої Матері з Белза до Ченстохови.
   Вгорі: костел в монастирі Ясна Гура в Ченстохові та костел «на замочку» в Белзі. Останній був побудований на місці замкової каплиці, звідки князь Владислав Опольський перевіз образ Матері Божої до Ченстохови. Князь Владислав Опольський увічнений на горжеті зі складеними в молитві руками. Також ми бачимо групу паломників, навпроти посту лицарів.
   Внизу горжету - герби Республіки Польща та Львівської Архієпархії. До цієї єпархії належав на той час Белз. Ми бачимо також герб Белза та дати 1382-1932. Навколо горжету напис: «Могутній Опікунці Белзького Замку, Королева Корони Польської – Белза та Львівської Архієпархії».
   Не менш цікавий і інший бік горжету, на якому зображено оборону Белзького замку від татар. Картину написав Станіслав Батовський. Реверс горжету був сфотографований у 1932 р.
Представлені матеріали доступні у відкритому доступі Національної бібліотеки у Варшаві.
 
 
????джерело - pl.wikipedia.org
 
#цікаваБелзщина Проєкт на сторінці "КіТ Белз" , в якому презентуємо цікаві факти про Белзщину (від минулого і до сьогодні)
 
Молитва до БЕЛЗЬКОЇ МАТЕРІ БОЖОЇ

О Пресвята Мати і Володарко наша!
З хорами Ангелів і святих нашого Народу в глибокій покорі встаємо на коліна перед Твоїм престолом!
Ти здавна славишся незліченними чудами і щедротами в Твоїй Белзькій чудотворній іконі.
Споглянь сьогодні на серця вірних, які з пошаною і відданістю, любов’ю і величанням скоряються перед Тобою.
Поглянь своїм милостивим оком на нас, Твоїх підданих, і визволи нас від нікчемності і ганебності гріхів наших, наших сімей і нашого Народу.
Відверни від нас невіру, а милосердним Твоїм плащем охорони нас від слушної кари Творця.
Оживи в нашому Народі, що віддає себе Твоєму володарству, щирих любителів Святої Віри.
Зроби нас вірними і сталими синами Вселенської Церкви.
Надихай єпископів, допомагай священикам і Твоїм вірним. Бережи від злого молодь, випрошуй благодаті нових святих покликань до служіння Богові, наверни грішників, врятуй помираючих, додай витривалості справедливим, спаси душі в чистилищі.
Будь для усіх притулком і захистом.
Просимо також: випроси у Сина Твого миру для цілого світу, захищай Святішого Отця, видиму главу Церкви, надихай керуючих народами, а особливо нашим Народом.
Зволь дарувати нам благодать, про яку Тебе просимо… (в цьому місці представ своє прохання).
О Пресвята Мати і Володарко наша! Будь для нас новою надією, Матір’ю Милосердя і Небесною Брамою, через яку ми зможемо увійти туди, де Ти царюєш, щоб разом з Тобою величати і прославляти Твого Сина Ісуса Христа, котрий живе і царює з Богом Отцем в єдності Святого Духа, Бог на віки вічні.
Амінь.

За дозволом Церковної Влади. №466 VN-29/17, Львів, 26.07.2017 р.
Текст молитви - http://www.ua.spiritus-sanctus.org.ua/index.php...
фото - http://przewodnicyzamosc.pl/archiwa/7033


Фото